fbpx

Kesk- ja põhiharidus

Tule tasuta konsultatsioonile

Viimastel aastatel on välismaise põhi-ja keskhariduse omandamise võimalused oluliselt avardunud.

GCSE

General Certificate of General Education (GCSE) on inglise põhiharidust tõendav tunnistus, mille lõpueksamid sooritatakse 16-aastaselt. Lisaks klassipõhisele õppetööle pannakse GCSE programmis suurt rõhku projektide koostamisele, mis arendab loogilist mõtlemist ja analüüsivõimet. Mõningates õppeainetes on arvestusi kogu õppeaasta vältel, teistes jälle viiakse läbi vaid üksikuid tunnikontrolle. See programm annab väga hea ettevalmistuse keskhariduse omandamiseks välismaal.

A-levels

Pärast GCSE taseme kursusi ehk peale põhikooli (peale 9nda või 10nda klassi lõpetamist Eestis) jätkavad õpilased A-level õppega. A-leveli puhul on tegemist kõrgelt hinnatud inglise keskharidusega, mis võimaldab lõpetada keskkooli kahe aastaga. Valida saab nii era- kui ka riigikoolide vahel. Vanuse alammäär selles programmis osalemiseks on 16 aastat. A-level õppes on kokkuvõttes küll vähem aineid, kuid see eest õpitakse neid põhjalikumalt. Esimesel aastal peab valima vähemalt 3-4 õppeainet, teisel aga vähemalt kolm. Lõpueksamid sooritatakse tavaliselt 18-aastaselt.

Põhjalikumat infot A-level õppe kohta leiad SIIT

IB õpe – International Baccalaureate Diploma Programme

International Baccalaureate (IB õpe) on rahvusvaheline keskharidusprogramm, mis on mõeldud õpilastele vanuses 16-19 aastat. Kaheaastase õppekava raames omandatakse diplom, mida tunnustavad pea kõik maailma parimad ülikoolid. Õppekava on sõltuvalt riigist kas inglise, prantsuse või hispaania keeles. IB programm on välja töötatud 60ndatel aastatel parimate haridusekspertide poolt ning projekti osaliseks toetajaks on UNESCO.

Põhjalikumat infot IB õppe kohta saad lugeda SIIT

Siin saad tutvuda Evenori partnerkoolide ja pakutavate programmidega.

Tule tasuta konsultatsioonile