fbpx

Rahvusvaheline keskharidus – IB õpe

Tule tasuta konsultatsioonile

Rahvusvaheline keskharidus – IB õpe

International Baccalaureate (IB õpe) on rahvusvaheline keskharidusprogramm, mis on mõeldud õpilastele vanuses 16-19.

Kaheaastase õppekava raames omandatakse hinnatud diplom, mis on tunnustatud pea kõigi maailma parimate ülikoolide poolt. Õppekava on sõltuvalt riigist kas inglise, prantsuse või hispaania keeles. IB programm on välja töötatud 60-aastatel parimate haridusekspertide poolt ning projekti osaliseks toetajaks on UNESCO.

IB programmi raames õpitakse 6 õppeainet.

Oxfordi, Sorbonne’i ja Harvardi Ülikoolid tunnustasid IB diplomit 60-ndatel aastatel esimestena. Tänapäeval teeb IB koostööd väga paljude erinevate maailma ülikoolidega ja on tihedas kontaktis rahvuslike haridussüsteemide, UNESCO, Euroopa Liidu ja Euroopa Komisjoniga. 141 maailma riigis on ühtekokku ligi 4000 kooli, kus on võimalik IB programmist osa võtta.

IB programmi õppeplaan on koostatud järgnevalt
1. Inglise keel;
2. Teine võõrkeel;
3. Äri, majandus, geograafia, ajalugu, infotehnoloogia;
4. Bioloogia, keemia, füüsika, disaini tehhnoloogia, keskkonnasüsteemid;
5. Matemaatika, arvutiteadus;
6. Valikained: kujutavad kunstid või mõni aine 2, 3, 4 või 5-ndast grupist.

IB diplomi saamiseks tuleb valida igast grupist üks õppeaine ja vähemalt 3 neist peavad olema läbitud kõrgeimal tasemel (Higher Level).
Igas valdkonnas läbitud aineid hinnatakse eraldi – iga kategooria eest on võimalik saada maksimaalselt 7 punkti. Lisapunkte on võimalik saada teooriatestist ja essee eest (kokku 3 lisapunkti). Seega on kokku võimalik saada 45 punkti, mille saavutavad küll vähesed. Diplom antakse neile, kellel on koos vähemalt 24 punkti.

Teooriatest on kohustuslik ning sinna on koondunud järgmised teemad: Ways of Knowing, Routes of Knowledge, Value Judgement.
Essee nõutavaks pikkuseks on kuni 4000 sõna. Teema valib õpilane ise lähtudes läbitud ainete käsitletud teemadest. Essee peaks peegeldama õpilase analüüsi- ja kirjutamisoskust, mida oodatakse ülikoolides.

Programmi peaeesmärgid:
Suurendada rahvusliku hariduse tunnustatust rahvusvahelistesse ülikoolidesse sisseastumisel
Pakkuda igati perspektiivikat rahvusvahelist programmi
Propageerida noorte seas multikultuurset mõttelaadi, et soodustada rahvastevahelist integratsiooni

 

Tule tasuta konsultatsioonile