fbpx

Häme University of Applied Sciences

Linnad ja campused

Valkeakoski
Vaid 21 000 elanikuga linna kohta on Valkeakoski üllatavalt mitmekülgne. Seal on võimalik harrastada hulganisti põnevaid spordialasid ning riiklikul tasemel spordivõistlusi ise vaatamas käia, nautida paljude erinevate rahvusrestoranide rikkalikku valikut, käia teatris ja kinos, nautida imekaunist loodust ning muidugi omandada kvaliteetne kõrgharidus.
Kui Valkeakoskis peakski millestki vajaka jääma, leiab selle hõlpsalt lähedalasuvatest suurlinnadest. Näiteks Tampere on vaid 30-minutilise bussisõidu kaugusel.

Hämeenlinna
Aastast 1639 pärinev ja 66 000 elanikuga Hämeenlinna on Soome vanim mandrilinn.  Hämeenlinna on minevikus täitnud nii hariduslikku, halduslikku kui ka sõjaväelist funktsiooni. Tänapäeval on see aga määratud Lõuna-Soome lääni administratiivkeskuseks.  Hämeenlinna majanduse lõviosa võtab enda alla teenindussektor, kus domineerivad avalikud teenused. Lisaks on Hämeenlinnas esindatud raske- ja kergetööstus, tekstiili- ja trükitööstus. Paljud linnaelanikud käivad tööl Helsingis või teistes naaberlinnades.

Riihimäki
Riihimäki on koduks ligikaudu 28 800 inimesele. Linn asub Helsingist ja lennujaamast umbes 70 km kaugusel. Riihimäki ajalugu on tihedalt seotud Soome raudtee ajalooga. Lisaks raudteele on Riihimäki tuntud ka klaasi valmistamise kunsti poolest. Käsitöölised meisterdavad veel tänapäevalgi oma töökodades klaasesemeid vanade traditsioonide järgi. Samuti teatakse Riihimäki kohta mainida linna haruldaselt suurt hulka keskkonnatehnika eksperte. Kõrgetasemeline info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektor ning metalli- ja masinatööstus on linnaelanike peamised tööandjad. Oluliste tööstussektorite hulka kuuluvad ka puidutööstus ja toiduainetööstus.

Majutus

Majutuse hinnad varieeruvad jäädes erinevates camputes vahemikku 200-350 eur/kuu või 380-495/690 eur/kuu.
Küsi majutuse kohta lisainfot Evenorist!

Tule tasuta konsultatsioonile