fbpx

Dania University of Applied Sciences

Asukoht

Mõlemad linnad, Viborg ja Randers, asuvad Taani südames. Viborg on tuntud ka kui linnana, kus elab kõige enam haritud inimesi Taanis. See 45 000 elanikuga linn oli kunagi Jutlandi poolsaare pealinn. Siiani on säilinud linna keskaegne hõng. Dania kooli Viborgi campus asub kesklinnas, vanalinna vahetus läheduses.

Randers on oma 62 000 elanikuga Taani suuruselt kuues linn. Linn on piisavalt suur, et pakkuda õpilastele igapäevaeluks kõike vajaminevat, samas parajalt väike, et hoida sealset sõbralikku keskkonda. Randersil on hea ühendus teiste suuremate linnadega – Taani suuruselt teine linn Aarhus asub 35 km ning pealinn Kopenhaagen 4-tunnise rongisõidu kaugusel. Dania kooli Randersi campus asub linnaservas looduskaunis kohas.

Majutus

Enamik Dania kooli rahvusvahelisi õpilasi otsustab elada ühiselamus. Mõned eelistavad elada ka üürikorteris, kuid maksavad selle eest kõrgemat renti (300-400 EUR kuus ilma kommunaalideta). Samuti tasub teada, et Taanis küsitakse korterit välja üürides deposiiti, mille suurus on võrdne kolme esimese kuu üüriga, ning üürikorterid on tavaliselt möbleerimata. Randersi campuses on koolil endal olemas ühiselamu (asub koolist 8km kaugusel, kuid bussiühendus on hea); Viborgis aga tagab majutusvõimaluse leidmise sealne linnavalitsus ning õpilased majutatakse enamasti kooli lähedal asuvasse ühiselamusse.

 

Tule tasuta konsultatsioonile