fbpx

Canterbury Christ Church University

Enamik kursustest toimub Canterbury kesklinna vahetus läheduses North Holmes’i campuses, kuid mõned erialad on ka Medways või imekaunis mereäärses Broadstairsis.

Canterbury linn oma 43 000 elanikuga on üsna väike, seega igale poole on lihtsasti võimalik jalgsi jõuda. Samas on linnas kolm ülikooli ja veel mõned kolledžid, mis tähendab, et õpilased moodustavad linna elanikkonnast väga märkimisväärse osa ning ka ööelu ja muu meelelahutus on seetõttu täies hoos. Linn ei jää kaugele ka Londonist – Canterbury bussijaamast Londoni kesklinna kestab sõit ainult 1,5h. Lähimad lennujaamad, millel on Tallinnaga otseühendus, on Londoni Stansted ja Gatwick ning mõlemasse saab lihtsasti bussiga läbi Londoni kesklinna. Samuti on Lõuna-Inglismaa rannad vaid lühikese bussisõidu kaugusel ning soovi korral saab lihtsasti ära käia ka Prantsusmaal, millega on piirkonnal praamiühendus.

Broadstairs on väike, kuid ääretult armas ja meeldiva õhkkonnaga mereäärne linnake, mis asub geograafiliselt Margate’i ja Ramsgate’i vahel, viimasesse on vajaduse korral võimalik minna ka jalgsi (40 min). Broadstairsi õpilastel on võimalus päikeselised päevad rannas veeta ning sooja ilma korral isegi ujumas käia. Canterbury ja Broadstairsi vahel saab lihtsasti liikuda rongiga (20min).

Majutus

Koolil on endal olemas valik erinevaid ühiselamuid. Kõikides CCCU ühiselamutes (nagu ka Suurbritannias üldiselt) on kommunaalmaksud hinna sees ning elada saab ainult ühekohalistes tubades. Canterbury campuses, kus suurem osa õpilasi õpib, on valikud järgmised:

Parham Road Student Village: suurim ja populaarseim ühiselamukompleks. Tegemist ei ole mitte ainult ühe hoonega, vaid lausa mitmel tänaval asuva väikese naabruskonnaga. Kompleks koosneb nii eraldi majadest kui ka korteritega majadest, milles kõigis elavad vaid õpilased. Koolist asub Parham Road natuke kaugemal kui teised ühiselamud, samas on see vahemaa ikkagi jalgsi käidav. Valikus on nii jagatud vannitoaga kui ka eraldi vannitoaga variante ning ühes korteris või majas elab 3-7 õpilast.

St.George’s Centre: kesklinnas kõigele väga lähedal asuv ühiselamu, mis on uus ja üsna luksuslik ning õpilased kirjeldavad seda kui hotellis elamist. Kõikidel tubadel on oma vannituba. Ühiselamu esimesel korrusel on suur baar, kus käivad aega veetmas õpilased üle terve linna ning toimub ka muid üritusi, näiteks on seal otseülekandes öö läbi vaadatud USA presidendivalimisi.

Petros Court: kooli kõige uuem ja väga moodne ühiselamu, kus on samuti kõikidel tubadel oma vannituba. Asub raamatukogule väga lähedal.

Pin Hill: mitte kõige uuem, kuid üks soodsamaid ühiselamuid. Koosneb viiest järjestikku asuvast hoonest, millest ühele poole jääb rongijaam ning teisele poole kesklinna ümbritsev linnamüür. Valikus on nii eraldi kui ka jagatud vannitoaga variante. Asukoht on samuti väga lähedal nii kesklinnale kui ka raamatukogule.

Lanfranc House: Kesklinnas asuv uhke hoonekompleks, mille keskel on suur hoov, kuhu võõrad tänavalt ligi ei pääse. Kõik toad on eraldi vannitoaga.

North Holmes Campus Halls: tagasihoidliku kvaliteediga, kuid reaalselt campuse alal asuvad ühiselamud. Mõnel juhul paistab klassiruum ära ka toa aknast. Ideaalne variant inimestele, kellele ei meeldi jalutada.

City Halls: kõige soodsam variant! Valikus on erinevad linnas asuvad majad, mille kvaliteet on varieeruv.

Broadstairs’i campuses elab enamik õpilasi Northwood Court nimelises ühiselamus, mis on igati viisakas seisukorras ning õppehoonele väga lähedal. Medway campuses jagatakse ühiselamut Kenti Ülikooli õpilastega.

Ühiselamukoht garanteeritakse vaid esmakursuslastele! Järgnevate aastate õpilastele antakse koht vaid siis, kui tube on üle (ning seda tavaliselt ei juhtu). Garanteeritud koht ei tähenda, et tuba saadakse just õpilase soovitud ühiselamus (kuigi seda püütakse teha), seega tuleb avaldus teha võimalikult vara.

 

Tule tasuta konsultatsioonile