fbpx

Canterbury Christ Church University

Canterbury Christ Church University (CCCU) asub Kagu-Inglismaal ajaloolises Canterburys, kuid mõnda eriala õpetatakse ka Broadstairsi või Medway campustes.

Kooli nimi tekitab tihti segadust – kas tegemist on religioosse kooliga? Vastus on, et õpetatavatel programmidel mitte mingit usulist tausta ega seisukohta ei ole, küll aga on olemas religiooniõpingute eriala ning koolil on ka oma kirik, mida soovijad saavad külastada, samas ei propageerita seda kuidagi.

Koolil on moodsad ja head õppetingimused ning abivalmid õppejõud, kellel on tihti aega ka loenguväliselt õpilastega personaalselt vestelda. Ei tasu ka unustada, et Canterbury linnas asub tuntud uhke katedraal, kuhu sissepääs on CCCU õpilaspiletiga tasuta ning see on vaatamist väärt ka neile, kes ise usklikud ei ole. Sealsamas toimub ka lõputseremoonia, mis jätab nii õpilastele kui ka nende pereliikmetele kustumatu elamuse.

 

MIKS VALIDA CANTERBURY CHRIST CHURCH UNIVERSITY?

CCCU on hea valik humanitaaraladest huvituvatele õpilastele, eriti filmiga seonduvatele erialadele. Koolil on olemas head tingimused, et filmi- ja meediatudengid saaksid kõike oma kätega järele proovida ning filme ja uudiste programme tehakse ka juba esimesel aastal ise. Paljudel erialadel toimub õppetöö ka üsna väikestes klassides (20-30 õpilast), kus õppejõud teavad õpilasi nimepidi, mis on Suurbritannias pigem ebatavaline (paljudes koolides õpitakse ülisuurtes auditooriumites). Ei saa ka mainimata jätta kooli ülimoodsat klaasseintega raamatukogu ning muid vägagi kaasaegseid õpperuume ja vahendeid.

Spordiga seoses on CCCU’l väga tugev rivaalitsev suhe samas linnas asuva Kent University’ga. Igal aastal toimub spordivõistlus Varsity, kus CCCU ja Kenti õpilased omavahel erinevates spordialades mõõtu võtavad. Mõlema kooli jaoks on see aasta üks tippsündmusi, kus pealtvaatajaid koguneb väga suur hulk ning emotsioonid on laes.

Tule tasuta konsultatsioonile