Õppimisest ja elamisest Hollandis
Mida peaksid teadma õppimise ja elamise kohta Hollandis?
Haridusest
Evenori partnerkoolid Hollandis on rakenduskõrgharidust pakkuvad õppeasutused. Hollandi õppemeetod on interaktiivne ja õpilaskeskne. Õppimine Hollandis tähendab avatud mõtlemise arendamist ja rahvusvahelises keskkonnas töötamist.
Suur osa õppetööst kuulub erinevate projektidega tegelemiseks ning grupitöödena erinevaid probleeme analüüsides. Väga suurt rõhku pannakse praktiliste oskuste omandamisele.
Meeskonnatöö
Hollandi haridussüsteem ja –metoodika on rahvusvaheliselt tunnustatud. Märksõnadeks on meeskonnatöö, enesedistsipliin ja iseseisva õppe arendamine. Õppejõud on kui mentorid, kes oskuslikult tudengeid õppeprotsessi jooksul suunavad ning nõu annavad.
Elav suhtlus klassiruumis
Klassiruumis soositakse õpilaste- ja õpetajate vahelist elavat arutelu ja analüüsi. See eeldab tunnis aktiivset kaasamõtlemist ning arvamuse avaldamist. Soositakse küsimuste küsimist, kriitilist mõtlemist ning õpitud teadmiste rakendamist.
Teiste arvamuste aktsepteerimine
Teiste arvamusi ja veendumusi aktsepteeritakse. Selline mõttelaad ei kehti ainult haridusasutustes, vaid on pigem rahvuslik tunnusjoon. See on oluline alustala Hollandi mitmekülgse ühiskonna olemusele.
Vaata ka tutvustavat VIDEOT Hollandis õppimisest!
Riiklik õppelaen
Hollandi riigilt on võimalik õppemaksu katmiseks taotleda õppelaenu. Õppelaenu hakatakse tagasi maksma kaks aastat pärast õpingute lõpetamist. Summa tagasimaksmise graafik tehakse maksimaalselt 15 aasta peale. Loe Hollandi õppelaenu kohta täpsemalt siit.
Soovitused:
Ühendused linnades ning linnade ja asulate vahel on väga head, kuid sageli ülekoormatud. Linnade vahemaad on lühikesed, mistõttu liikumisel võiks eelistada rongi.
Ühistranspordis liiklemiseks kasutavad hollandlased OV kiipkaarti. OV kiipkaart toimib krediitkaardina millega saab ühistranspordi eest maksta. Seda saab osta kõikidest kioskitest ja supermarketitest. Ühistranspordivahendisse sisenemisel tuleb kaart vastavas masinas valideerida ja oma sõit märkida. Masin näitab infot kaardi omaniku kohta, näiteks krediidi jääki, sõidu maksumust. Väljumisel tuleb samuti kaart masinas märkida, et sõit lõpetada, muidu jääb raha sõidu eest edasi jooksma.
Enamus poode on avatud iga päev kell 09:00-17:30. Esmaspäeviti avatakse poed aga enamasti keskpäeval ning neljapäeviti on tavaliselt ostuööd kuni 21:00. Supermarketid on avatud iga päev kuni 22:00, välja arvatud pühapäeviti, kui nad suletakse umbes kell 18:00.
Huvitavaid fakte:
Nimi Nederland ehk ‘madal maa’ viitab sellele, et suur osa Hollandist asub merepinnast madalamal ja veel 29% territooriumist võib jääda võimalike üleujutuste alla.
75% kogu maailma lillesibulatest on pärit Hollandist.
Hollandlased on suured leiutajad. Nad on leiutanud nii disketi, mikroskoobi, tuuleveskid kui ka isegi kunstliku südame.
Hollandi riigihümn (Wilhelmus) on maailma vanim.
Hollandi 12. Provints – Flevoland – oli varem meri (Zuiderzee).
Hollandlased on Euroopa pikim rahvas.
Iga hollandlane omab ratast ja rattaid on riigis kaks korda rohkem kui autosid.
Hollandis on 1048 tuuleveskit ja 108 vesiveskit.
Söök ja jook:
Hollandi köök põhineb Madalmaade põllumajanduslikul ja loomakasvatuslikul minevikul. Kuigi köök võib piirkonniti erineda seal, kus on spetsiifiliste toorainete puudus, on siiski mitmeid hollandi köögile iseloomulikke koostisaineid ja roogi. Siinne köök on segu rammusast toidust ning veidi lääneeuroopalikumate sugemetega roogadest. Olles mereäärne maa, leidub hollandi toitude seas palju mereande.Hollandi kööki on mõjutanud iseäranis Indoneesia ja Surinami köök. Samuti on roogi ja koostisaineid prantsuse, itaalia, kreeka, saksa ja hispaania köökidest. Tavaliselt koosneb tüüpiline hollandi roog lihast, kartulitest ja juurviljadest. Rohkelt süüakse ka jänese- ja lambaliha. Hooajalisteks delikatessideks on asparaagus maikuus ning “uus” heeringas, mida nauditakse toorelt. Hooaja esimene heeringasaak äratab alati suurt huvi, sest enamus sellest läheb kuningannale ja tipprestoranid võistlevad endale ülejäägi saamise au eest. Septembrist märtsikuuni süüakse rohkelt ka Zeelandi austreid ja tigusid. Holland on eriti tuntud oma õllekultuuri poolest, püsides maailma õlleeksportijate tipus. Nii Amstel, Breda, Grolsch, Heineken kui ka Oranjebook õlled pakuvad omamoodi maitseelamust.
Kasulikud lingid:
www.nuffic.nl – ametlik info rahvusvahelistele õpilastele/üliõpilastele
www.grantfinder.nl – õppimine Hollandis
www.lonelyplanet.com/the-netherlands – turismi ja reisimise info
www.undutchables.nl – töötamine Hollandis
www.cwinet.nl – töötamine Hollandis
Kui soovid lisainfot Hollandis õppimise kohta, siis tule meie kontorisse tasuta nõustamisele.
"*" indicates required fields