fbpx

Hollandi ülikoolis õppimise eelised

Tule tasuta konsultatsioonile

Hollandi ülikoolis õppimise eelised

Huvi Hollandi ülikoolis õppimise vastu suureneb igal aastal. Hollandi ülikoolid on alati olnud Euroopa tunnustatud ülikoolide hulgas.

Mis on veel need põhjused, miks nii paljud rahvusvahelised õpilased valivad sihtkohaks just Hollandi? Millised on Hollandis õppimise eelised? Allolevalt toome välja mõned põhjused.

1. Rahvusvaheline keskkond

Hollandis õpib üle 80 000 välistudengi. See tähendab, et üliõpilasi on riikidest üle kogu maailma. Hinnanguliselt on inglise keelseid kursusi Hollandis üle 1500, mis tähendab, et rahvusvahelistel õpilastel on võimalik valida väga paljude kursuste vahel. Lisaks räägib peaaegu 95% Hollandi elanikest inglise keelt. Seda on kindlasti hea teada ning muudab esimestel kuudel Hollandis hakkamasaamise lihtsamaks.

2. Mõistlikud õppeteenustasud

Võrreldes näiteks Suurbritannia või USA-ga on Hollandi ülikoolide õppemaks üsna taskukohane. Seda seetõttu, et Hollandi valitsus subsideerib kõrgharidust. Lisaks pakub Holland mitmeid toetusi ja õpilasesõbralikku õppelaenu, mis muudab  elamise ja õppimise Hollandis lihtsamaks.

3. Toetused ja õppelaen

Nagu juba eelmises punktis mainisime, pakub Holland rahvusvahelistele õpilastele erinevaid toetuseid ja laene. Täpsemalt öeldes on võimalused järgmised: õppelaen, tavalaen, lisatoetus ja reisimise toetus. Iga toetuse ja laenu kohta kehtivad omad tingimused ja vastavalt sellele, mis tingimused on täidetud, on võimalik ka taotlus esitada.

Toetuste ja õppelaenu kohta saate täpsemalt lugeda siit.

4. Praktiline õppemeetod

Hollandi ülikoolides käib praktika ja teooria käsikäes ning ülikoolid on alati olnud innovatiivsed ja modernsed. Väga paljud Hollandi ülikoolid panevad õppetöös suurt rõhku meeskonnatööle (meeskonna projektid, esitlused vms). See on kindlasti väga hea oskus ja kogemus tulevikuks, sest ka enamikes ettevõtetes toimub töö suures osas just meeskonnas.

Seminaridel on koos tavaliselt 15-30 õpilast. Väiksemad grupid annavad hea võimaluse tihedamaks koostööks õppejõuga ning lihtsam on ka keskenduda enda grupisisese koostööle.

5. Hollandi hea asukoht

Hollandi asukoht Euroopa keskmes muudab reisimise teistesse riikidesse väga mugavaks ja lihtsaks. Linnad nagu Pariis, Berliin, Brüssel või Luksemburg on vaid rongisõidu kaugusel. Rääkimata muidugi ka Hollandi sisesest reisimisest, sest avastada on selles riigis palju. Veelgi enam, lihtsate ja ligipääsetavate rattateede osas on Holland parim koht, kus olla. Igas linnas on võimalik mugavalt jalgrattaga sõita, mis on ka kõige odavam ja üliõpilaste seas hinnatud transpordiliik.

Välisriigis õppimine on midagi palju enamat kui lihtsalt õppimine. See on võimalus kogeda uut kultuuri, avastada paiku, kuhu muidu ei satuks ning näha maailma. Seda tasub kindlasti teha, kui vähegi võimalus on!

Kui soovid lisainfot Hollandis õppimise kohta, siis tule Evenori haridusspetsialisteide juurde tasuta konsultatsioonile!

Tutvu Evenori kodulehel olevate Hollandi ülikoolidega!