fbpx

10 ametit, mille puhul võid asukoha ise valida

Tule tasuta konsultatsioonile

10 ametit, mille puhul võid asukoha ise valida

Kes ei unistaks reisimisest? Kahjuks on enamik meist aga küllaltki paiksed, sest töö vajab tegemist ja elatis teenimist. Mõni ime siis, et aina rohkem inimesi valib endale ameti, mis lubab rohkesti reisida.

Üks võimalus on valida kaugtöö, mille puhul tegutsed iseseisvalt vabalt valitud riigis tööandjast või klientidest eemal. Täielikku iseseisvust on aga keeruline leida, mistõttu võib juhtuda, et pead ajatsoonide erinevuste tõttu tihti ärkama keset ööd, et tähtsatest koosolekutest videosilla teel osa võtta.

Samuti võid valida töö, mis lausa nõuab reisimist – näiteks rahvusvaheline müük või koolitus, või lausa diplomaadi amet. Selliste tööde miinuseks on muidugi see, et sa ei saa alati ise reisisihtkohta valida. Tihe tööalane reisimine võib kahjuks tähendada ka seda, et oled igal nädalal uues riigis, kuid näed sellest peamiselt lennujaamu, hotelle ja konverentsikeskuseid.

Töö ja seikluste ühendamiseks on ka kolmas, vahest isegi kõige parem variant. Nimelt aitab sul maailma näha amet, millega leiad töö hoolimata riigist, kus parasjagu viibid. Selleks tasub valida eriala, mille praktiseerimiseks vajalikud oskused on eri riikides laias laastus samad. Näiteks turundusinimesi on vaja kõigis riikides, kui erinevate riikide kultuuritaust ja tavad võivad märkimisväärselt muuta ka reegleid turundusmaailmas. Selles artiklis kirjeldame lühidalt ameteid, millele kehtivad maailma eri paigus võimalikult sarnased nõudmised.

1. Inglise keele õpetaja

Inglise keele õpetamine võõrkeelena on paljude inimeste esimeseks valikuks, kui nad on otsustanud ringi reisides tööd teha. EFL (English as a foreign language) kvalifikatsiooni saamiseks tuleb veidi pingutada (nt. IELTS tulemus peab olema 7.0 või kõrgem), kuid enamasti vähem kui teise alltoodud tööde puhul. Inglise keele õpetaja amet on noortele kasulikum just seetõttu, et kogemuse lisandumisega ei kaasne erilist palgatõusu ega võimalusi karjääriredelil tõusta. Haridusmaailmas edasi liikumiseks on vajalikud juba teistsugused oskused. Sellegipoolest on keeleõpetaja amet äsja ülikooli lõpetanud reisihimulistele noortele suurepärane moodus maailma näha.

2. Sukeldumisinstruktor

Ilmselgelt ei ole tegemist tööga, mida saaks teha ükskõik kus – merepiirita riigid lihtsalt ei sobi. Samas ongi sooja mere ja elava turismitööstusega riigid need paigad, mis tõmbavad kõige enam ligi inimesi, kes soovivad reisida ja elatist teenida.

Sukeldumisinstruktori kutsetunnistuse saamiseks tuleb koguda hulganisti sukeldumistunde, läbida asjakohane instruktori koolitus ning mitu esmaabi ja pääste kursust. Seetõttu sobib instruktori töö neile, kes sukeldumist tõepoolest väga armastavad!

Muide, kui oled näiteks suusatamise või lumelauasõidu fänn, võid saada instruktoriks selleks sobivates riikides!

3. Meditsiinitöötaja

Meditsiinitöötajaid on tarvis kõikjal maailmas. Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on rahvusvaheliselt puudu lausa 4,3 miljonit meditsiinitöötajat. Kuigi palgad on suuremad Põhjamaades ja arenenumates lääneriikides, tasub kaaluda ka meditsiinitööd arengumaades, kus võid olla tõeliseks elupäästjaks regulaarse arstiabita kogukondades.

4. Veebiarendaja

Veebiarendajana võid töötada nii vabakutselisena kui ka mõne kindla ettevõtte palgatöölisena. Et paljudes riikides on veebiarendajatest puudus, on seal antud valdkonna spetsialistidele immigratsiooniprotsess tihti lihtsamaks muudetud. Tegemist ei ole tööga, mida ähvardaks ära kadumine; kuid head teenistust otsivad inimesed suunduvad aina enam IT valdkonda, mistõttu võib konkurents muutuda väga tihedaks.

5. Graafiline disainer

Sarnaselt veebiarendajale saab ka graafiline disainer töötada vabakutselise või lepingulise töötajana. Igatahes on tegemist tööga, mille tegijaid on tarvis pea kõikjal ning mida võib teha samuti kõikjal (internetiühenduse olemasolul). Kuigi kohalike kujunduseelistuste mõistmiseks on vaja veidi taustateadmisi riigi kultuurist, on graafilise disaini põhireeglid enamasti universaalsed, mis tähendab, et saad oma tööd hästi teha ka juhul, kui ei valda riigikeelt.

6. Programmeerija

Sarnaselt eelmisele punktile on programmeerimistöö suurimaks hüveks see, et olulised on programmeerimiskeele oskused, mitte kohaliku keele valdamine. Samuti on tegemist ühe paremini tasustatava tööga käesolevas nimekirjas, sest programmeerimine nõuab rohkesti erialaseid oskuseid, mille valdajatest on paljudes paikades tõsine puudus.

7. Insener

Paljude arvates on inseneritöö üks parimaid ameteid, mis tagab korraliku sissetuleku ning võimaldab näha maailma eri paiku. Ükskõik, milline inseneritöö valdkond sulle enim huvi pakub – tsiviilehitus, elektrotehnika, keemiatehnoloogia või masinatööstus – suure tõenäosusega tegutseb mõni ettevõtte selles vallas ka paigas, kuhu sa üle kõige kolida sooviksid.

8. Andmeanalüütik

Suurandmed (big data) ei ole enam pelgalt trendikas kontseptsioon, vaid paljude ettevõtete jaoks hädavajalik tööriist. Kuivõrd digitaalsete andmete hoiustamise maht ei ole enam piirav, muutuvad andmeanalüütikute teenused aina vajalikumaks. Kõigis suurettevõtetes on andmeanalüüs mingil määral tarvilik, olgu selleks siis andmebaaside haldamine, kliendikäitumise või müügimustrite analüüs. See kehtib nii erasektoris, kui ka avalikus sektoris.

9. Infoturbe spetsialist

Nii nagu kõik suuremad ettevõtted vajavad andmeanalüütikuid, on neil hädasti tarvis ka inimesi, kes tagaksid nende andmete ja süsteemide turvalisuse. Häkkerite tegevus ületab riigipiire ning sama peab kehtima ka infoturbe oskuste kohta. Olenevalt töö täpsest iseloomust võid töötada kas kaugtöö vormis iseseisvalt (kui tegeled peamiselt testimise ja nõrkuste leidmisega), või siis ettevõttes kohapeal (kui koolitad infoturbe vallas ka teisi firma töötajaid).

10. Akadeemik

Akadeemikute jaoks on eri riikide ülikoolides tegutsemine sageli lahutamatu osa nende tööst. Kui sinu teadustöö puudutab väga spetsiifilist valdkonda, võib juhtuda, et su koduriigi ülikoolides ei leidugi vajalikke programme.

Akadeemiku karjäär ei ole lihtsaim moodus eluks välismaal (täisajaga ametikoha leidmine on keeruline ja bürokraatiat esineb samuti omajagu), sellegipoolest võimaldab see elada põnevais paigus, kus tehakse just sulle meelepärast teadustööd.

Programme ja kursuseid, mis aitavad sul valmistuda eluks ja tööks välismaal, leiab hulganisti Evenori pakutavate koolituslahenduste hulgast.

Võta meiega ühendust ning aitame leida just sinule sobivaima lahenduse.

Tule tasuta konsultatsioonile