fbpx

Majutus ja toitlustus keelelaagris

Tule tasuta konsultatsioonile

Majutus ja toitlustus keelelaagris

Kuidas on keelelaagrites korraldatud majutus ja toitlustus?

Kus hakkab laps elama?
Majutuse tüüp oleneb koolist ja kursusest. On koole, mis pakuvad peremajutust või siis residents/ühiselamumajutust. On ka koole, kes pakuvad majutust hotellis.

Mida perekonnas elamine endast kujutab?
Kõik pered on läbinud hoolika politsei taustakontrolli. Õppuri toas on kindlasti olemas: kirjutuslaud ja lamp, voodi ja voodipesu ning riidekapp. Laste kursustel on toad enamasti jagatavad, ehk et ühes toas on 2-3 õpilast. Vannituba ja tualetti tuleb jagada perekonnaga.  Tuleb ka arvestada, et “pere” mõiste võib olla lai. Pere võib tähendada ema, isa ja laps(i), see võib aga olla ka lihtsalt üksikema või hoopis pensionil vanapaar, kelle lapsed on suureks kasvanud ning kes nüüd tühjalt seisvaid tube õpilastele välja rendivad. Hommiku- ja õhtusöök toimub peres, lõuna koolis või annab pere õpilasele kaasa pakitud lõuna.

Kas perele peaks viima ka kingituse?
See ei ole kohustuslik. Kui te midagi viite, on neil loomulikult hea meel. Kingitus võiks olla midagi sümboolset ja seotud Eestiga.

Kas peres, kus laps peatub, on ka teisi temavanuseid lapsi?
Jah, ühes peres on tavaliselt 2-3 õpilast. Samast rahvusest õpilasi tavaliselt samasse peresse kokku ei panda. Kui kaks sõpra osalevad koos samal kursusel ja soovivad olla ka samas peres, siis saame selle broneeringusse lisada ja sellega arvestatakse.

Kas pererahva reeglitest tuleb kinni pidada?
Jah, kindlasti. Kõige parem on perega reeglid üle rääkida kohe saabudes, et ei tekiks arusaamatusi. Näiteks oleks õpilasel kasulik teada, kuidas toimub interneti kasutamine, kuidas on organiseeritud pesupesemine, mis kell on hommiku- ja õhtusöök jne.

Kuidas toimub peredes toitlutus?
Enamikel laste- ja noorteprogrammidel on hinna sees 3x päevas toitlustus.  Juhul kui lapsel on mingi toiduaine suhtes allergia või talumatus, tasuks seda kindlasti meile mainida ning saame selle broneeringus ära märkida.

Mida kujutavad endast residentsid/ühiselamud?
Ühiselamu tingimused sõltuvad koolist. On koole, kes pakuvad üheseid tube, kuid üldiselt on toad jagatavad, 2-3 kohalised. Nooremate õpilaste (alla 10 a) puhul pakutakse vahest ka 4-6 kohalisi tube. See on aga kooliti väga erinev, seega soovitame seda broneeringut tehes meiega üle täpsustada. Ühiselamu puhul toitlustus hinnas ei sisaldu. Toidutegemiseks saavad õpilased kasutada mitmepeale jagatavat kööki.

Tule tasuta konsultatsioonile