fbpx

Keelelaagri korraldus

Tule tasuta konsultatsioonile

Keelelaagri korraldus

Lühidalt keelelaagri üldisest korraldusest.

Esimene koolipäev

Esimesel koolipäeval teevad kõik uued õpilased kirjaliku keeletesti, mille alusel õpilased vastava tasemega gruppi jagatakse. Ühes keeleklassis on tavaliselt 10-15 õpilast (oleneb koolist ja valitud kursusest).

Inglise keele tunnid toimuvad E-R. Igal hommikul on tavaliselt kaks pooleteise tunni pikkust õppesessiooni, millele järgneb lõuna. Intenssivsema keeleprogrammiga kursuste puhul õpitakse keelt ka pärastlõunal. Sõltuvalt majutuse tüübist ja koolist on lõunaks tavaliselt kas pere poolt kaasa pandud pakitud lõuna või siis soe toit kooli sööklas.

Pärastlõunased tegevused

Pärastlõunal algab aktiivne vabaaja– ja ekskusriooniprogramm, mis võib kooliti olla väga erinev. Tüüpilised vabaajategevused pärastlõunal võivad olla tennise või jalgpalli trennid, ujumine, jalutuskäik kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks, aaretejahi mäng jne. Igal riigil ja laagril on oma programm ja eripärad. Näiteks on Maltal teismelistel võimalik võtta sukeldumistunde ja näha imekaunist veealust loodust. Inglismaal on mitmeid koole, kes pakuvad võimalust keeleõpe mingi kindla spordi- või huvitegevusega kombineerida (tennis, jalgpall, ratsutamine, ujumine, fotograafia, tants vms). Treenerid ja juhendajad on kõik oma ala professionaalid.

Kõik vabaaja tegevused toimuvad õpitavas keeles ja mängulises vormis, mis lihtsustab omavahelist sõbrunemist. Keelebarjäär kaob märkamatult ja iseenesest!

Ka õhtune aeg on õpilastel sisustatud – toimuvad näiteks karaoke peod, moeshowd, salsa tantsuvõistlused, teatrietendused, kino jpm.

Nädalavahetused

Nädalavahetusel toimub tavaliselt täispikk ekskursioon mõnda tuntumasse linna. Inglismaa puhul võib selleks olla näiteks London, Cambridge, Oxford vms. Ekskursiooniprogramm on kooliti erinev. Mõned koolid pakuvad programmi nii laupäeval kui ka pühapäeval, teiste puhul võib pühapäev õpilastel olla vaba.

Tule tasuta konsultatsioonile