fbpx

Asukoht ja majutus

Asukoht

Roskilde on 80 000 elanikuga linn, mis jääb pealinnast vaid 20 minuti rongisõidu kaugusele. Seal asuv campus on Zealand Institute’i suurim. Zealand’i Roskilde campuse ajalugu ulatub 1869. aastasse. Tänapäeval on Roskilde värviline linn, kus segunevad uus ja vana ning puudust ei ole ei muuseumitest ega kaubakeskustest. Ei tasu ka unustada, et just seal toimub Roskilde Rock Festival, mis on üks suurimaid omasuguseid maailmas! Roskilde campuses pakutakse ka tasuta taani keele kursuseid.

Køge on 36 000 elanikuga sadamalinn. Tegemist on ajaloolise kaubalinnaga ning paljud keskaegsed mälestised on ka säilinud. Køge on hubane linn, milles on rohkem väikseid poode kui suuri keskusi, samuti ostavad kohalikud paljud oma kaubad turult. Linn sobib rahu ja turvalisust hindavatele inimestele ning ligipääs pealinnast on lihtne.

Næstved on 43 000 elanikuga linn, mis on Taani üks vanemaid ning oli olemas juba enne Viikingite aega. Linna vanust on ka selgelt näha – palju on avastamist väärt kultuurimälestisi. Næstved oma teatrite ja muu huvitavaga pakub kultuurihuvilistele palju tegevust.

Väike Slagelse oma 32 000 elanikuga on oluline hariduskeskus. Seal õppis ka näiteks kõigi lemmik Hans Christian Andersen! Linnas on samuti head võimalused sportimiseks, muuhulgas tegelevad linnaelanikud palju parkuuri ja rulluisutamisega. Ka randa minekuks ei pea kaugele sõitma.

Majutus

Zealand Institute’il endal ühiselamuid ei ole ning õpilased peavad majutuse ise leidma, kuid kool püüab neile selles osas siiski nõu anda. Linnades, kus ZIBAT’i campused asuvad, on kõigis saadaval nii ühiselamukohti kui ka üürikortereid (tasub teada, et need on tavaliselt möbleerimata). Koha taotlemiseks linna ühiselamus on vajalik, et õpilane oleks kooli juba vastu võetud.

 

Tule tasuta konsultatsioonile