fbpx
UK valitsus tagab samad õppemaksu ja -laenu tingimused ka peale Brexit´it

05.07.2018

Hea uudis neile, kes soovivad bakalaureuse astmes asuda õppima välismaa ülikooli ja omandada kõrgharidust Suurbritannia ülikoolis. Ühendkuningriigi valitsus sätestas õppemaksu ülempiiri 2019/2020. õppeaastaks ja kinnitas, et järgmisel õppeaastal bakalaureuse astmes õpinguid alustavatel Euroopa Liidu üliõpilasetel on jätkuvalt õigus taotleda õppelaenu samadel tingimustel UK tudengitega.

Ühendkuningriigi haridusminister Damian Hinds sõnas, et valitsuse otsus tähendab seda, et isegi kui bakalaureuse õpingud lõppevad pärast UK ametlikku väljumist Euroopa Liidust, siis EL-i liikmesriikide bakalaureuse astme üliõpilased, kes alustavad õpinguid tuleval õppeaastal, maksavad sama iga-aastast õppemaksu nagu Ühendkuningriigi tudengid. Neil tudengitel on oma kraadiõppe kestuse ajal juurdepääs ka samadele valitsusepoolsetele üliõpilaslaenudele, lisas Hinds.

Rohkem kui 80 000 tudengit 1,6 miljonist üliõpilasest Ühendkuningriigi ülikoolides on välistudengid Euroopa Liidust. Hindsi sõnul pakuvad nad EL-i tudengitele nüüd selgust ja kindlust, et maksimaalne õppemaks 2019/2020. õppeaastaks UK ülikoolides on 9250 naela.

Raha, mida lõpetajad peavad teenima enne, kui nad on kohustatud oma õppelaenu tagasi maksma juba tõsteti ning õppemaksu ülempiiri sätestamine on Hindsi sõnul veel üks näide meetmetest, mida Ühendkuningriigi valitsus kasutab, et toetada kõrghariduse omandajaid.

Ühendkuningriigi ülikoolide ja kandideerimise tingimuste kohta loe lähemalt siit!