fbpx

DID Deutsch Institut

DID (Deutsch in Deutschland) on 45 aastat tagasi rajatud keelekoolide võrgustik Saksamaal, mis muude keelekursuste hulgas pakub ka suviseid noortelaagreid vanusele 12-16 ning 14-17.

Esimest vanusegruppi oodatakse õppima Aschaffenburgi ja Potsdami koolidesse, veidi vanematele õpilastele keskendutakse Kölnis, Nurembergis ja Wiesbadenis. DID instituudis usutakse, et parim viis saksa keele õppimiseks on teha seda just Saksamaal, pühendudes korraga nii keele kui ka kultuuri omandamisele. Sihikindel töö kvaliteetse hariduse tagamisel on teinud instituudist ühe hinnatuima keelekeskuse Saksamaal. Igal aastal käib nende koolides õppimas üle 5 000 keelehuvilise.

Kõik instituudi õpetajad on kõrgharidusega emakeele kõnelejad, kes on oma õpingutes keskendunud just saksa keele kui võõrkeele õpetamisele. Paljud neist on varem ka välismaal õpetanud ning omavad seetõttu väärtuslikke kogemusi ja detailseid teadmisi sellest, kuidas rahvusvahelisi õpilasi kõige paremini õppetöös juhendada.

Aschaffenburg on 65 000 elanikuga väikelinn, kuhu pääseb sama lihtsalt kui Londonisse, Pariisi või Rooma – Frankfurti lennujaam jääb koolist vähem kui 40 km kaugusele. Põnevatest vaatamisväärsustest on ümbruskonnas Johannisburgi ja Mespelbrunni lossid.

Potsdam jääb Berliinist 30-minutilise rongisõidu kaugusele. Sellest hoolimata on need kaks linna ääretult erinevad. Berliin on pidevalt uuenev metropol, Potsdam aga rikkalikult ajaloolisi hooneid täispikitud, kaunite parkide ja lossidega linnake. Sellegipoolest on linn nooruslik, on ju 15% linnaelanikest üliõpilased.

Kölni sümbol on Kölni katedraal, mille kõrgete tornidega hoone ehitamiseks kulus 632 aastat ning see mahutab 20 000 inimest. Katedraali ümbritsevad väiketänavad on täidetud toredate restoranide ja kohvikutega. Mis võiks olla mõnusam kui peale tunde suvepäikeses jalad Reini jõkke pista ja jäätist nautida?

Nuremberg oli keskajal tuntud euroopa kaubandusmekana. Tänapäeval on tegu modernse suurlinnaga, kus vanu aegu meenutavad aristokraatide kaunid majad, lossid ja kirikud. Et linn on koduks ühele Saksamaa tähtsaimale jalgpalliklubile, ei tule maailmatasemel spordikeskuse olemasolu sugugi üllatusena.

Wiesbaden asub Frankfurdist 40-minutilise teekonna kaugusel ning seal elab 275 000 inimest. Tegu on Hesse regiooni kaunima linnaga, kus igal aastal toimub kuulus Õunapuuõite festival. Wiesbaden on samuti linn, kus põimuvad looduskaunis keskkond ja hästi säilinud arhitektuuripärlid.

Tule tasuta konsultatsioonile