Välismaa ülikoolis õppimise eelised
Välismaa ülikoolis õppimise kogemus on tänapäeval muutunud haridustee oluliseks osaks.
Võib juhtuda, et Sind paeluvat eriala pole võimalik Eestis õppida, õpilaskohtade arv on hoops piiratud või õpetatakse Sind huvitavat eriala välismaal kõrgemal tasemel. Sel juhul on ainuõige tee minna õppima mõnda välismaa ülikooli.
Teiste Euroopa riikide noortega võrreldes on gümnaasiumilõpetajate inglise keele oskus Eestis väga hea ja akadeemiline tase kõrge. Seetõttu on meie noored ka välisülikoolidesse kandideerimisel väga konkurentsivõimelised.
Kui keskkooli lõpp terendab silme ees, aga erinevaid huvisid on palju, siis tasub alustuseks need kõik paberile kirja panna ja siis saab juba edasi uurida, kus riikides ja ülikoolides neid asju õppida saab. Õpinguid ei tasu alustada uisapäisa ja lihtsalt sellepärast, et pere seda tahab või kuna ühiskond seda peale surub. Võta endale aeg, et leida see, mis sind motiveerib, et saaksid õppida ja hiljem ka töötada erialal, mis Sulle päriselt meeldib. Kui eriala juba selge, aga pole kindel, kas ikka tasub välismaale õppima minna, panime kirja mõned plussid, miks seda siiski teha tasuks!
Miks minna välismaa ülikooli õppima?
- Välismaa ülikoolides on tihti suurem ja huvitavam valik (ingliskeelseid) õppeprogramme.
- Õpingute finantseerimiseks pakutakse välismaal palju erinevaid toetusi. Näiteks Suurbritannias, Taanis ja Hollandis pakutakse tudengitele õpingute rahastamiseks ka riiklikke toetusi. Õppimine on Euroopa Liidu õpilastele tasuta Soomes, Taanis ja Rootsis.
- Välismaal on tudengitööd väga hästi tasustatud, näiteks Taanis on tudengite palk keskmiselt 13 eurot tunnis. Õpingute kõrvalt on populaarne töötada ja ise hakkama saada ning enamikes ülikoolides on tööl spetsialistid, kes aitavad tööd leida, tööintervjuuks ette valmistuda ja on igati toeks.
- Kogud rahvusvahelisi kontakte ja sõpru, mis annab suure eelise. Kunagi ei tea, missugused praktika- või töövõimalused võivad avaneda erinevate tutvuste või praktikate kaudu.
- Välisülikoolides on õpe kaasavam, kasutatakse uusi õppemeetodeid, tehakse rohkem grupitöid ja diskuteeritakse ning võrreldes Eestiga pole haridus nii teoreetiline vaid rohkem praktiline.
- Välisriigis omandatud kvalifikatsioon võimaldab kergemini leida rakendust tööturul ja avab karjäärivõimalused kogu maailmas. Omandad rahvusvahelise ülikooli kraadi.
- Ülikooliharidus välismaal on ideaalne viis, kuidas õppida keelt! Saad võimaluse oma keeleoskusi parandada ja neid ka igapäevaelus rakendada.
- Saad reisida välismaal, avastada uusi kultuure ja panna ennast proovile uutes olukordades. Välisriigis iseseisvalt elades ja hakkama saades arened palju ka isiksusena.
- Välismaal õppimise kogemus avardab maailmapilti ja annab suurepärase elukogemuse!
Maailm on suur ja lai ning see on loomulik, et valikute paljusus võtab silme eest kirjuks ja on raske orienteeruda välismaal pakutavate õppimisvõimaluste rägastikus. Selle jaoks ongi meil Evenoris haridusspetsialistid, kes aitavad õppimisvõimaluste rägastikust leida just Sinule sobiva tee!
Välismaa ülikooli õppima minek on kindlasti hirmutav ja üles kerkib erinevaid küsimusi. Milline riik valida? Milline eriala ja ülikool valida? Kuidas see kandideerimine veel käib? Kas ma ikka sobin välismaale õppima minekuks? Nende ja kõikide teiste küsimustega võite julgelt pöörduda Evenori poole! Evenor on aidanud täide viia juba paljude noorte unistused ja pikaajalise kogemusega oleme õppinud, kuidas inspireerida ja vähendada hirmu välismaale õppima mineku ees. Koostöös leiame eriala ja ülikooli, mis just Sulle huvi pakub ning toetame ja aitame Sind kogu välismaa ülikooli kandideerimise protsessiga.
Kuigi sisseelamine uude ühiskonda võtab aega, pead ajutiselt jätma hüvasti sõprade ja perega ning alustad elu omapäi, siis välismaal õppimise plussid kaaluvad kindlasti üles miinused ning see on erakordne kogemus, mis jääb terveks eluks meelde!
Küsimuste korral pöördu julgelt Evenori haridusspetsialistide poole