fbpx

Mis on saanud meie õpilastest pärast välismaal ülikooli lõpetamist

Tule tasuta konsultatsioonile

Mis on saanud meie õpilastest pärast välismaal ülikooli lõpetamist

Millega tegelevad Evenori kaudu välismaale läinud õpilased pärast ülikooli lõpetamist? Kas nad plaanivad jääda välismaale või tulla tagasi Eestisse?

Loe lõpetanute lugusid:

Suurbritannias lõpetanud

Lõpetasin CCCU 2015.aastal, tulemuseks 2:1, millega olen vägagi rahul. Üldiselt ei olnud minu valitud kursus raske, pigem just kergemapoolne. Võib-olla seepärast, et olime värskelt avatud kursusele Media&Communication esimesed katsejänesed. Väga meeldis mulle antud eriala juures see, et palju oli praktilisi töid ning mitte ühtegi eksamit – kõik arvestused vaid esseed. Üks osa teise aasta õppekavast oli praktika läbimine, ka see meeldis mulle, sest tänu praktikal käimisele sain omale praeguse töö ajakirjanikuna ajalehes Raplamaa Sõnumid. Kasulik oli ka reklaamikampaania korraldamine, läbi mille sai natuke teadmisi turundamisest ning moodul nimega Creative Media, kus sai arvutite ja erinevate programmide (nagu Photoshop, InDesign jne) luua vabalt valitud projekt (minu tööks oli sel korral luua omaenda ajakiri). Õppejõud olid minu kursusel super-inimesed, eriti just välismaalt tulnud tudengitesse suhtusid nad kannatlikkuse ja hoolega.

Canterbury linn ise on mõnus – väga palju noori inimesi ning kõik vajalik käe-jala ulatuses. Kui oled ise hakkaja ning aktiivne inimene pakub CCCU sulle väga palju võimalusi, sest erinevaid huviringe on seal rohkem kui küll. Olen väga rahul, et otsustasin Inglismaale ja CCCU’sse minna, sest lisaks bakalaureuse kraadile sain juurde kõvasti ka keelepraktikat.

Mariliis
BA Media & Communications
Canterbury Christ Church University (UK)


 

Inglismaale Ülikooli minek osutus minu senise elu parimaks otsuseks. Koolis käimine oli tõeliselt puhas rõõm ja loomulikult meeletult huvitav. Lisaks õppejõududele, kes suutsid loengud huvitavaks ja kaasahaaravaks teha, puutusime kokku paljude oma ala spetsialistega. Mina õppisin Film, Radio and Television Studies kursusel ja meie külalisesinejad olid kõik teles, raadios või filmis tegijad, kelle kontaktid on  äärmiselt kasulikud ja kes on väga altid noori enda juurde praktiseerima võtma ja neile muidu nõu andma. Koolist saadavaid kasulikke kontakte on   hea tööturule siirdudes enda kasuks pöörata.
Pärast ülikooli lõppu otsutasin Inglismaal veel seigelda ja kolisin elama Londonisse-ahvatlevad võimalused ja veel suurem konkurents, kus pead lihtsalt õigel ajal õiges kohas olema. Üks hetk muutus Londoni elu siiski väsitavaks ja mõtlesin, et lähen vaatan mujal maailmas ringi. Saatusel olid aga teised soovid ja jäin hoopis Eestisse astusin magistrisse, kuhu sain riigieelarvelisele kohale, eelkõige kindlasti oma Inglismaa kogemuse  ja enesekindluse tõttu mis sealne elu minusse süstinud oli ja samuti sain Eestis ka päris kiirelt  erialasele tööle. Nelja Inglismaal ära oldud aasta pärast  oli Eestisse tagasi tulemine  emotsionaalselt väga keeruline, olin kogu oma senise nn. täiskasvanu elu seal elanud ja Eestisse tagasi tulles sattusin tagasi justkui nullpunkti, kust kogu oma teekonda alustasin.  Õnneks suutsin enda mina siin siiski kiirelt uuesti üles leida. Elu on seiklus ja  kindlasti tahaksin mõnda teist kohta ja kultuuri veel sama lähedalt kogeda, nagu Inglismaad. Hetkel  aga naudin Eestit, oma tööd ja kooli täiel rinnal ja  mida muud võikski veel elult tahta.

Suur Äitäh, sest tänu Evenori tiimile see kõik ju teoks saigi.

Dagmar
BA Film, Media and Television Studies
Canterbury Christ Church University (UK)


 

Olen omadega ilusti Wolverhamptoni ülikooli lõpetanud, eesmärgiks oli saada 2:1, mille ma ka sain ja nüüd olen omadega tagasi kodus. Juba algusest peale oli plaan tulla tagasi koju, kuigi sealne tööturg oli küllaltki ahvatalev. Olenevalt õpitud erialast võis nt. Birminghamis ja Manchesteris (rääkimata Londonist) väga headele praktika kohtadele pääseda.

Kogu UK ettevõtmist ja kogemust nimetaks “hindamatuks”. Õpingud oli väga meeldivad, valitud eriala oli sobiv. Suutsin ilusasti kõik ülikooli aastad ka tööl käia ja sain väga kenasti hakkama, sest aega sai ise planeerida ja ei olnud vaja hommikust-õhtuni loengutes passida. Viimane aasta, võiks öelda, oli võib-olla pisut pigelisem, kuna koolitöö (eriti lõputöö) ja kooliväline töö kombineerimine tekitas pideva ajapuuduse tunde. Kuid nagu öeldud, mitte midagi ületamatut. Tulevikuplaanid on seotud siiski Eestiga ja siin oma teadmisi rakendada. Võib-olla minna aasta või kahe pärast ka magistrisse, kuid seda juba Eestis. Hetkel töötan ühes turunduse ja aktiivmüügi firmas projektijuhina.

Soovitaks kindlasti UK haridusteed proovida, kahtlemata mõistlikum variant ja koht kustv võimalik “rohkem võita”. (head õppetingimused, mõistlik õppelaenusüsteem, head palgad ka poole kohaga tööd tehes, rahvusvaheline seltskond ja selle tõttu ka hulgaliselt kasulikke tuvusi jne.)

Norman
BA Marketing
University of Wolverhampton (UK)


 

Lõpetasin edukalt Business & Entrepreneurship BA/BSc ja eelmise aasta lõpus tulin tagasi Eestisse. Õpingutega olen rahul ja enda aktiivsuse tõttu panime viimasel õppeaastal kokku võistkonna IBM Univestities Business Challengile ja saavutasime 290st tiimist üle Inglismaa neljanda koha. See oli ka esimene kord kui meie ülikool selles võistlusel osales. Hetkel töötan Swedpangas ja alustasin oma äri. Tulevikus plaanis teha karjääri panganguses ja kolida kuskile välismaale, veel pole kindel kuhu ja kindlasti tegeleda ettevõtlusega.

Aleksei
BSc Business and Entrepreneurship
Canterbury Christ Church University (UK)


 

Mul läheb väga hästi, aga lõpetan alles ülikooli 2012 kevadel kuna valisin 4-aastase õppe. Lõpuks jäi siis minu aineks majandus ja kõrvalaineks valisin hispaania keele. Sellega seoses tekkiski võimalus veeta ühe aasta erasmusega Hispaanias aga kuna kõiki aineid ei saanud UK ülikooli üle kanda, siis kestavad õpingud kolme aasta asemel neli aastat.
Ülikooliga olen olnud üldiselt rahul, õpilastele on antud väga head võimalused enda arendamiseks ja iseseisvaks tööks – väga heal tasemel on igasugused karjäärinõustamised, personal skills development jne lõpetades ülisuure ja modernse raamatukoguga ja näiteks ka septembris valmiva spordikompleksi-jõusaaliga. Nii et õpilaselu kvaliteet on iseenesest väga väga hea ja kõikidel, kellel viitsimist, on igasugused allikad, nõustajad ja õppejõud alati käepärast.

Räägin natuke ka oma vahetusaastast. Kuna valisin minoriks hispaania keele, siis tekkis võimalus minna erasmusega üheks õppeaastaks Hispaaniasse, ja kuna tahtsin lisaks vahetusülikoolis olemisele saada ka tööpraktikat, valisin pealinna Madridi. Pärast pikka uurimist ja kandideerimist erinevatesse kohtadesse, kutsuti mind Eesti Saatkonda intervjuule ning lendasingi UK-st Madridi, kus mulle siis pakuti praktikakohta Eesti Saatkonnas 4ks kuuks. Pärast saatkonna praktika lõppu, kandideerisin veel läbi ülikooli ühte telefirmasse finantsosakonda ning ka seal võeti mind vastu. Seega teise poolaasta tegin praktikat selles firmas. Kokkuvõttes möödus see Madridi aasta väga kiiresti ja liigagi töökalt, aga kogemus oli see-eest vapustav ja kindlastii sain väga vajalikku töökogemust juurde pluss muidugi ka heal tasemel hispaania keele.
Pärast ülikooli kandideerin kindlasti tööle nii Londonisse, Madridi kui ka Tallinnasse ning seega olen avatud kõikidele huvitavatele tööpakkumistele. Muidugi meeldiks esialgu töötada veidi ka välismaal ning võibolla ka teha töö kõrvalt magister, aga samas pole ka välistatud Eestisse tulek. Võibolla Eestis olekski esimene valik välisministeerium ja kindlasti kandideerin ka erinevatesse EL institutsioonidesse.

Annika
BA Business and Marketing combined with Spanish
University of Central Lancashire (UK)


 

Jätkan veel õpinguid Canterbury Christ Church Universitys ja üldiselt olen väga väga rahul oma valikuga! Ülikool on väga lahedas linnas, kus on palju tudengeid kuna seal on umbes 3 teist ülikooli veel, kuid tegemist on UK mõistes siiksi väiksema linnaga.
Võtan meedia ja kultuuriõpinguid nii nagu nad on, aga me saame teisel ja kolmandal aastal võtta  nn starred module´i  ehk siis ühe mooduli mingist teisest osakonnast, ma näiteks võtsin sellel aastal animatsiooni teooria mis oli väga huvitav. Õppetoo on moodulitena, igal aastal on 6 moodulit, millest teisel ja kolmandal aastal loevad ainult viis, milles on paremad tulemused (esimesel aastal tulemused arvesse ei lähe, lihtsalt peab aasta läbima). Praktilist tegevust väga palju ei ole, kuid igal aastal tuleb vähemalt paaris aines teha iseseisvalt või siis grupis uuring vms ja sellel aastal oli meil näiteks media and advertising moodul, kus meil oli võimalus teha ise oma reklaamikampaania enda valitud kohalikule heategevusorganisatsioonile ja parim kampaania sai ka tunnustatud kohalikus ajalehes. Need kampaaniad võeti üldjuhul ka kasutusele kui nad olid heal tasemel. See oli väga huvitav kogemus, sest et meie grupp valis hobuteraapia organisatsiooni puuetega inimestele ja käsime kohapeal vaatamas seda talli ning hiljem mõtlesime välja, mis võiks olla parim tehnika meedia ärakasutamiseks ning kellele võiks see reklaam olla adresseeritud.
Ja võimalusi on koolis palju, väga palju arvutiklasse ja uhiuus raamatukogu, mis on kindlasti väga heal tasemel.  Alustan oma viimast aastat praegu ja pärast seda plaanin minna Londonisse ja üritada seal oma erialaga seotud tööd leida paariks aastaks vähemalt.

Torhalla-Maarja
BA Media and Culture Studies
Canterbury Christ Church University (UK)


 

Taanis lõpetanud
 

Õpin KEA`s (Copenhagen School of Design and Technology) ja elan endiselt Kopenhaagenis.  Olen oma valikutega väga rahul. Peale multimeedia disaini lõpetamist alustasin top-up erialaga, mille nimi on “e-Concept Development”. Kuna tegemist on üsna uue ja areneva valdkonnaga, siis loodan, et tulevikus on tõesti võimalik hea töökoht leida, kuid eks see selgub alles mõne aasta pärast. Peale esimesi nädalaid võin aga kindlalt väita, et tegemist on väga huvitava programmiga ja pühendunud õppejõududega.
Hetkel on plaan jääda veel vähemalt mõneks aastaks välismaale, kuid oman ka kindlalt plaani varem või hiljem kodumaale tagasi tulla.

Keit
Multimedia Design & E-Concept Development
Copenhagen School of Design and Technology (Taani)

Tule tasuta konsultatsioonile