fbpx

Reisimine ja turvalius

Tule tasuta konsultatsioonile

Reisimine ja turvalius

Reisimine ja turvalisus

Kes tegeleb lennupiletitega – Evenor või klient ise?
Kui teil on endal reisiagent, keda kasutate, siis soovitame pöörduda tema poole või saate pileti ise mugavalt broneerida interneti teel. Juhul, kui teil on raskusi, aitame hea meelega. Meil endil aga sidemeid reisibüroodega ei ole, seega kui ostame pileti, teeme seda eraisiku moel.

Kas mu laps võib reisida üksinda, ilma vanemate saateta?
Jah, võib. Alla 12-aastastele lastele tuleb juurde broneerida lennukompanii spetsiaalne saatjateenus (UM service). 12+ vanusele on saatjateenuse kasutamine vabatahtlik.  Saatjateenus tähendab, et lennukompanii esindaja saadab last alates Tallinna lennujaamast sihtkohani. Saatja viib lapse läbi passikontrolli lennukini, täidab immigratsioonidokumendid, aitab pagasi kättesaamisel, vajadusel aitab ümberistumisel ühest lennukist teise ning vaatab noore reisija järele kogu reisi vältel. Saabumisel annab lennukompanii esindaja lapse üle kooli esindajale/transfeerile, kes on lapsele vastu tulnud. Saatjateenuse hinnad olenevad lennufirmast. Samuti tuleb arvestada, et kõik lennufirmad saatjateenust ei paku (näiteks odavlennufirmad).

Kuidas laps esimest korda välismaal viibides leiab üles kooli ning kuidas saab laps hakkama lennujaamas?
Olenemata lapse varasematest reisikogemustest ja vanusest, hoolitsevad koolid selle eest, et lapsed tunneksid ennast mugavalt alates saabumise hetkest. Kõik koolid pakuvad eraldi transfeeri teenust lennujaamast. Vastavalt lapse lennuajale on kooli esindaja sihtkoha lennujaamas lapsel vastus. Kooli esindaja hoiab käes silti lapse ja/või kooli nimega ja viib lapse turvaliselt elukohta (peresse, ühiselamusse).
On kursusi, kus edasi-tagasi transfeer on juba paketi hinna sees. Kui mitte, saab teenuse lisatasu eest juurde broneerida.

Kas laps peab sihtkohas kasutama ühistransporti?
Mõnedes koolides võimaldatakse lastel kasutada koolibussi, mis viib ja toob lapsed tasuta kooli. Vahel sõidutavad vastuvõtvad perekonnad ise lapsi kooli ja kodu vahel. Ühiselamumajutusega laagritel asub üldjuhul majutuskompleks samal territooriumil õppehoonega, seega eraldi transporti kasutada pole vaja.

Kes tagab lapse turvalisuse tema välismaal oleku ajal?
Kuna keeleprogrammides osalevad lapsed alates kuuendast eluaastast, on laste turvalisus koolidele väga oluline. Lennukis ja lennujaamades hoolitsevad lapse eest lennukompanii töötajad, perekonnas on vastutus majutaval perel, ühiselamus on olemas vastav koolipoolne kasvataja, spordiüritustel on vastutajaks treener, ekskursioonidel – kooli esindaja, tundide ajal – õpetaja. Igaüks neist saab selle suure vastutuse eest ka lisatasu – just seetõttu on lasteprogrammid täiskasvanute omadest kallimad. Välismaal loetakse lapse turvalisuse tagamata jätmist raskeks kuriteoks, seetõttu suhtuvad koolid turvalisusse väga tõsiselt.

Tule tasuta konsultatsioonile