fbpx

Põhjalik ettevalmistus tagab lapsele nauditava aja keelelaagris

Tule tasuta konsultatsioonile

Põhjalik ettevalmistus tagab lapsele nauditava aja keelelaagris

Lapse saatmine välismaale keelelaagrisse õppima võib olla närvesööv ja just seetõttu on oluline põhjalik ettevalmistus. Alustame asjade pakkimisest. Kogemata mõne detaili või riideeseme maha unustamine võib varjutada seda suurepärast kogemust mida üks välismaine laagri külastus anda võiks. Isegi kui midagi ununeb, siis kindlasti tekib paari päeva jooksul võimalus poest soetada kõik vajalik. Meie enda poolt anname parima, et te ei peaks sellele oma energiat suunama, ning kõik vajalik saaks juba kodust kaasa pakitud ja aega jääks vaid laagri nautimisele.

Enne, kui hakkad lapsele asju kaasa pakkima, kontrolli üle ega keelelaagril pole endal nimekirja asjadest, mis kindlasti on vaja kaasa võtta. Kui on, siis alusta sellest nimekirjast. Tee ka kindlaks, kas rätik(ud) on laagri poolt tagatud või mitte. Voodilinu meie poolt pakutavatesse keelelaagritesse minnes kaasa pole vaja pakkida.

Arvesta välja, kui palju Su laps riideid nädalas võiks vajada (enam jaolt pestakse laagris kord nädalas riideid). Samuti on vahetult enne reisi hea tutvuda veel ilmaprognoosiga, et vältida suuremaid üllatusi. Meie soovitame kaasa pakkida natuke rohkem riideid, kui arvad, et laps vajab. Nii on olemas ka varuriided juhuks, kui ühed näiteks mustaks või märjaks saavad.

Me kõik teame, et pole mõtet lapsele laagrisse kaasa pakkida väärtuslikke esemeid, mis võivad minna katki või ära kaduda ning samuti suurel hulgal sularaha. Kuid mida siis pakkida? Tegime nimekirja asjadest, mis võiksid lapsel kaasas olla, kui ta läheb välismaale keelelaagrisse. Saad selle nimekirja endale alla laadida!

Kui asjad pakitud, on soovitatav kohver ja tähtsamad asjad ka lapse nime ja vajadusel telefoni numbriga ära märgistada. Lapse asju pakkides on kõige olulisem võtta pakkimiseks piisavalt aega. Nii tagad, et ei paki asju kiirustades ja kõik vajalik saab kaasa, mitte ei unune viimase minuti pakkimise tuhinas. Võttes aega pakkimiseks, oled ka ise rahulikum last välismaale keelelaagrisse saates, kuna tead, et kõik oluline sai kohvrisse ja laps saab kogemust välismaal täiel rinnal nautida.

Võta ka aega, et oma lapsega rahulikult maha istuda ja läbi rääkida, mis teda ees ootab. Seleta lapsele, et ärevus enne välismaale keelelaagrisse minekut on normaalne, kuid õppimine välismaal annab talle võimaluse olla iseseisev ja leida uusi sõpru. Vaadake lapsega kogu kohvri sisu üle ja veenduge, et laps teaks, milleks miski tarvilik on.

Me saame aru, et lapse saatmine üksinda võõrasse riiki võib ärevaks teha, siinkohal on teie roll jääda vanemana rahulikuks ja enda närvilise olekuga mitte lapse tuju rikkuda ega ka teda kõhklevaks muuta. Selle vältimiseks aitamegi teil teha kogu protsessi sujuvamaks, lihtsamaks ja rõõmsamaks. Juhul, kui teil või lapsel tekivad seoses keelelaagritega mured või küsimused, võite julgelt meie poole pöörduda ja koos leiame lahenduse. Tulge meie juurde konsultatsiooni ja saame koos üle vaadata, mis last ees ootab ja kõik vajaliku üle rääkida. Meil on selles pikaajaline kogemus ning jagame enda teadmisi hea meelega!

Siit leiad rohkem infot erinevate laste- ja noortelaagrite kohta!