fbpx

Õppekorraldus

Õppekorraldusest

Kui pikalt kursus kestab?
Kursuse kestvuse saate valida ise, alates ühest nädalast kuni aastani. Täiskasvanute kursused toimuvad üldjuhul aastaringselt ning alustada on võimalik igal uuel nädalal. Ka intensiivsuse saate ise valida. Kõige standardsemad kursused sisaldavad 20 keeletundi nädalas. Soovi korral on võimalik  kursust intensiivistada 30-40 tunnini nädalas. Kursuste täpne valik on kooliti erinev. Kui teil on keeleõppeks väga limiteeritud aeg, siis soovitame võimalikult efektiivse kogemuse saamiseks broneerida individuaalsed üks-ühele tunnid. Intensiivsuse ja teemad, millele soovite keskenduda, saate ise valida.

Millisel tasemel tuleb keelt osata?
On hea, kui elementaarsed teadmised on olemas. Samas on ka koole, kes võtavad vastu täiesti algajaid. Täiesti algajatele on üldiselt ette nähtud eraldi kindlad alustamiskuupäevad. Kui olete aga valinud ärikursuse või erialakeele, peaks keeloskus olema keskmine või üle selle.

Koolides on erineva tasemega keelegrupid. Saabudes sooritavad kõik keeletesti ning selle alusel käib jaotumine gruppidesse.

Milliseid kursusi on võimalik valida?
Meie kodulehelt on iga kooli profiili juures toodud pakutavad kursused. Selleks võib olla kas põhikeel intensiivsusega 15–40 tundi nädalas või siis eriala- või ärikeel.

Millisesse gruppi mind määratakse?
Esimesel koolipäeval testitakse teie keeleoskust, testi tulemuste põhjal määratase kindlaks teie tase ning sobiv õpperühm. Kui te tunnete, et teie grupi tase on teie jaoks liiga kõrge või vastupidi, liiga madal, teavitage sellest oma õpetajat, ning kui järgmine test teie kahtlusi kinnitab, viiakse teid üle teise gruppi.

Mis ajal tunnid toimuvad?
Tunnid algavad tavaliselt kell 9 hommikul, õppetöö kestab esmaspäevast reedeni, tunnid lõppevad sõltuvalt kursuse intensiivsusest lõuna paiku või pärast lõunat.

Kas kursusi korraldatakse ainult suvel või toimuvad need aasta läbi?
Keelekoolid töötavad aasta läbi ning õppima võib hakata mis tahes esmaspäevast.

Kui pikad on õppetunnid?
Tundide tavaline pikkus on 45 minutit, ent osades koolides ka 40–60 minutit.

Mitu inimest minuga ühes grupis õpib?
See sõltub palju koolist, valitud kursusest ja ka hooajast. Üldiselt tuleks arvestada, et grupis on 10-15 inimest. On ka koole, kelle grupid on enamasti 6-8 liikmelised.

Kuivõrd on loota minu keeleoskuse paranemist?
See sõltub paljudest teguritest, näiteks sellest, kui tugev on teie tahe keelt õppida, kas teil on eelnevaid keeleteadmisi ja kui aktiivselt olete valmis kohapeal teistega suhtlema ja keelt praktiseerima. Tulemused sõltuvad ka kursuse kestusest ja teie eelnevast ettevalmistusest. Kursustel õppimine on omamoodi partnerlus ja koostöö. Ühel pool olete teie oma võimete ja õppimissooviga, teisel pool aga hästivarustatud kool oma õppejõudude ja metoodikaga.

Tule tasuta konsultatsioonile