fbpx

Majutus ja toitlustus

Tule tasuta konsultatsioonile

Majutus ja toitlustus

Majutusest ja toitlustusest

Kus ma elama hakkan?
Kõige populaarsem ja soodsam variant on elamine vastuvõtvas perekonnas. Noored täiskasvanud valivad mõnikord ka ühiselamu. Võimalik on majutuda ka korteris või hotellis.

Kes otsib mulle elukoha?
Peremajutusega tegeleb kool, võttes arvesse võimalikke erisoove. Paljud koolid pakuvad ka variante ühiselamutest või saavad soovitada lähedalasuvaid hotelle ja kortermajutust. Soovi korral saate majutuse otsida endale ka ise.

Mida  perekonnas elamine endast kujutab?
Kõik pered on läbinud hoolika kontrolli ja vastavad kõigile rahvusvahelistele nõuetele. Õpilase jaoks on korteris/majas eraldi tuba. Vannituba ja tualetti tuleb üldiselt jagada perekonnaga, ent võimalus on valida ka en suite tuba, mille korral saate eraldi vannitoa ja tualeti. Võtke inimesi sellistena nagu nad on ning te võidate uusi sõpru ja saate teada palju huvitavat nende elu ja kultuuri kohta, ning mis põhiline – teil on võimalus rääkida keeles, mida õpite.

Kas perele peaks viima ka kingituse?
See ei ole kindlasti kohustuslik. Kui te midagi viite, on neil loomulikult hea meel, samas ei paneks keegi tähele ka kingituse puudumist.

Kuidas toimub peredes toitlustus?
Pakutakse erinevaid pakette. Kõige levimuim on poolpansioniga toitlustus, mis tähendab hommiku- ja õhtusööki ning nädalavahetusel ka lõunat. Tihti on võimalik valida ka ainult hommikusöögiga toitlustus või siis hoopis self-catering, mille puhul peate toitlustuse eest hoolitsema ise. Juhul kui teil on mõne toiduaine suhtes allergia või olete rangemal dieedil, siis tuleb sellest kursust broneerides meile kindlasti teada anda, et kool saaks leida perekonna, kes oleks valmis tagama teile sobiva toitlustamise.

Mida kujutavad endast ühiselamud?
Ühiselamu puhul tuleb arvestada sellega, et elatakse küllalt tihedalt koos ühe-, kahe-, kolme- või neljakohalistes tubades. Ühiselamu valivad tavaliselt 18–25-aastased noored, kes on aktiivsed ja armastavad kõikvõimalikke ühisüritusi, ei pelga iseseisvat toiduvalmistamist ja on võimelised läbi ajama eriliste mugavusteta (duširuum, vannituba ja tualett on sageli ühised 2–3 toa või vahest terve korruse peale). Enamikes ühiselamutes on köögid, kus õppurid saavad endale ise toitu valmistada.

Mõned ühiselamud pakuvad ka Studio toa võimalust, mis tähendab, et õpilase kasutada on enda isiklik väike kööginurk ja eraldi vannituba ja tualett. Pakutakse ka en suite tube, mille puhul on õpilasel eraldi vannituba ja tualett ning kööki tuleb jagada teistega.

Tule tasuta konsultatsioonile