fbpx

Suvine online teaduskool

Uudne ja praktiline kursus, mida viivad läbi National Mathematics and Science College kooli top õppejõud (enamik PhD kraadiga). Kõik tunnid toimuvad reaalajas, mis annab võimaluse õpetajate ja kaasõpilastega vahetult suhelda. Kursus toimub inglise keeles.

Programm sobib suurepäraselt Sulle, kui huvitud loodusteaduste ainetest ja soovid enda teadmisi nendes valdkondades arendada. Tule ja omanda uusi oskusi ja ole teistest sammuvõrra ees! Kursusel saad osaleda mugavalt enda kodust. Vaja läheb vaid internetiühendust ja arvutit.

  • Intensiivne 1-nädalane kursus
  • Teemad: matemaatika, keemia, füüsika, bioloogia
  • Kuupäevad: 15-19 juuni 2020 (E-R)
  • Kell: 10.30-16.00
  • Tunde kokku: 20 h nädalas
  • Vanusele 14-17 (14-16 grupp nr 1 ja 16-17 grupp nr 2)
  • Hind: 450 GBP

Kohti jagub 30-le õpilasele.

Teemad ja sisu täpsemalt:

1. Bioloogia – How scientists are leading the fight against coronavirus

Grupid 1 ja 2

Koroonaviiruse pandeemia on tõestanud, milline võib olla ühe viirushaiguse mõju maailma majandusele ja inimeste elukorraldusele. Sellel kursusel vaatame täpsemalt teadlaste rolli haiguse leviku tõkestamisel. Uurid viiruste olemust, immuunsüsteemi protsesse ja vaatad lähemalt tehnikaid, mida kasutavad teadlased, et väljatöötada koroonaviiruse kontrollimiseks vajalikke ravimeid ja vaktsiine. Sul kujuneb üldine arusaam koroonaviiruse pandeemia taga olevast bioloogiast ja omandad teadmised, kuidas paremini mõista uusi teaduslikke avastusi.

Nõudmised teadmistele: põhiteadmised bioloogiast – kasulikud oleksid teadmised rakkudest, DNA-st ja evolutsioonist.

 

2. Keemia – Learn how to become a chemical detective

Grupid 1 ja 2

Jalutad keemialaborisse ja võtad kätte pudeli, millel on silt magneesiumoksiid. Eeldad, et etikett vastab pudelis olevale pulbrile, kuid kuidas sa selle kindlaks teed? Tere tulemast analüütilise keemia maailma! Analüütiline keemia on meid ümbritseva maailma mõistmise alustala.

Sarnaselt detektiivitööle hõlmab analüütiline keemia tõendite kogumist ja koondamist.

Sul on võimalus muuhulgas osaleda ka põnevates eksperimentaalsetes katsetes, kasutades põhilisi kodukeemiatooteid ja kodus leiduvaid materjale.

Nõudmised teadmistele: põhiteadmised keemiast.

 

3. Matemaatika – What they don’t teach you in High school

Grupp 1 ja 2

Vaatame lähemalt mõningaid uudseid tehnikaid, mille abil lahendada keerulisi algebra- ja geomeetria probleeme.

Kas oled mõelnud, kuidas teab kalkulaator vastust tehtele ruutjuur kahest? Kui see pole Sinus enne küsimusi tekitanud, siis nüüd kindlasti. Tule ja saa teada!

Ainulaadne võimalus saada osa parimatest ja huvitavamatest matemaatika osadest, mille teemad ei sisaldu keskkooli õppekavaks.

Nõudmised teadmistele: põhioskused, sealhulgas algebras laiendamine, võrrandite lahendamine ja kujundide põhivalemid.

 

4. Füüsika – An Introduction to Mechanics and Excel Modelling for A-level Physics

Grupp nr 1 – An Introduction to Mechanics and Excel Modelling for A-level Physics

Tutvud paljude mehaanika põhimõistetega, mis on alusteemadeks A-level füüsikale. Uurid kinemaatikat, kiirendatud liikumise võrrandit, Newtoni liikumisseadusi ja energiat!

Pärast nende ideede uurimist saad omandatud teadmisi mitmesuguste ülesannete lahendamisel rakendada. Saad proovida asju, millest sa pole kunagi varem isegi mõelnud!

Tunnid on väga interaktiivsed ja õpetaja töötab Sinuga reaalajas, kasutades tarkvara OneNote. Kursuse lõpus saad aru numbrilise modelleerimise mõttest kasutades Microsoft Exceli´t ja näed, kuidas see võib olla võimas tööriist arvutuste tegemisel.

Nõudmised teadmistele: eelnevaid teadmisi nendel teemadel ei eeldata.

Grupp nr 2 Applications of Numerical Modelling and Simulation in Pre-University Physics

Vaatame üle mehaanika peamised põhimõtted ja näitame, kuidas mõisteid, mida oled õppinud (töö ja energia; kiirendatud liikumine ühes ja kahes dimensioonis; Newtoni liikumisseadused; tõmbejõud) saab rakendada uutes olukordades. Tutvud arvulise modelleerimisega (kasutades Microsoft Excelit) ja näed, kuidas modelleerimise protsess lihtsustab keeruliste arvprobleemide lahendamist. Neid oskusi rakendad seejärel mitmesuguste stsenaariumide jaoks. Saadud teadmised on väga kasulikud Sinu edasiste õpingute jaoks!

Nõudmised teadmistele: eeldatakse nende teemade kohta mõningaid eelteadmisi.

 

Lisainfot kursuse ja broneerimise kohta küsi:  katalin@evenor.ee  või  antonina@evenor.ee

Tule tasuta konsultatsioonile