3 nõuannet, kuidas leida enda lapsele sobivaim keelelaager

Tule tasuta konsultatsioonile

3 nõuannet, kuidas leida enda lapsele sobivaim keelelaager

Suved on maagilised, eks? Lastel on kooliaasta lõppenud, päevad on pikad ja vaba aega on küllaga. Üsna pea lapsed aga tüdinevad ja hakkab tunduma nagu laps, diivan ja nutitelefon/arvuti oleks justkui üksteise külge liimitud. Kuidas küll laps nutiseadmest uuesti kätte saada?

Hea uudis – siin tulebki appi keelelaager, kus laps saab tutvuda uute inimeste ja uue kultuuriga ning samal ajal arendada enda keeleoskust. Keelelaager on hea võimalus lapse suve sisustamiseks, kuid kuidas ometi leida sobiv laager just enda lapsele? Oleme kirja pannud 3 nõuannet, kuidas keelelaagrit valida.

1. Vali välja keel, mida soovid, et laps keelelaagris arendaks.

See on tõenäoliselt kõige lihtsam valik, kuid samas ka kõige olulisem. Kas tahad, et laps jätkaks juba koolis pooleli olevaid inglise või vene keele õpinguid? Või soovid, et laps õpiks hoopis mõnd uut keelt? Äkki hoopis hispaania, itaalia, prantsuse või saksa keelt? Aga mida laps ise sooviks õppida? Siin on oluline otsustusprotsessi kaasata ka laps, kuna vastumeelselt keelt õppida pole mõtet, nii kaob lapse jaoks avastamisrõõm ja nauding keeleõppest.

2. Tee endale selgeks, mis on Sinu jaoks keelelaagri puhul kõige olulisem.

Ütleme, et valisite koos lapsega välja inglise keele, kuid neid laagreid on ju nii palju erinevaid! Kui soovid last ette valmistada näiteks inglise keele rahvusvaheliseks testiks, tasub tutvuda Sussexi Ülikoolis toimuva kursusega “English for the Future”, mille lõpus on lapsel võimalus sooritada IELTS eksam. Kui soovid aga, et laps keeleõppe kõrvalt ka aktiivselt õues seikleks, tasub vaadata Embassy Academy suvise keelelaagri poole, kus laps saab tegeleda näiteks käsitööga, proovida vibulaskmist või hoopis purjetamist.

3. Konsulteeri oma ala professionaalidega.

Erinevaid laagreid on palju ja kui keelaagri keel ja suunitlus on endale selgeks tehtud, on valik juba veidi väiksem. Sinu valikut lihtsustab ka see, et keelelaagrid on jaotatud vanuste kaupa, sest see, mis sobib näiteks 6-aastasele lapsele ei sobi tõenäoliselt 17-aastasele noorele. Erinevate valikutega saad lähemalt tutvuda meie kodulehel ja kõigi küsimustega võid meile ka julgelt helistada ja kirjutada või veel parem, registreeri end tasuta konsultatsioonile ja leiame parima keelelaagri just Sinu lapsele!